Warning: strpos() expects parameter 1 to be string, array given in /home/umithakanbozkurt/public_html/wp-content/themes/Callisto_Theme/admin/styles-scripts.php on line 51

Tecrübe pahalıdır… Birşey değişir hayat değişir…

Medya

Büyük Kulüp Dergisi

Diksiyon ve Fonetik Kursu

Kulübümüzün ilgi çeken kurslarından biride “diksiyon ve fonetik”…  Kurs katılımcıları, hafta da bir kez gerçekleşen bu kursa deyim yerindeyse meditasyon gözüyle bakıyor. Çünkü kurs katılımcıları, yarattıkları samimi ortamla hem eğleniyor hem de tecrübelerine yenilerini ekliyor. Diksiyon ve fonetik kursu bir yıldır süren bu çalışmalarına şimdi de bir tiyatro oyunu eklemek istiyor…

SEMA EVREN

Kursiyerler ile aramızda çok güzel bir dostluk oluştu. Kişisel gelişim konusunda büyük bir yol kat ettik hocamız sayesinde. Kursun ilk bölümünde kişisel gelişim, ikinci bölümünde ise diksiyon ve fonetik üzerine çalışmalarımız oldu ve bu konuda oldukça ilerledik.

İNCİ ŞENER

Başından beri bu kurstayım. Kurstan sonra ciddi anlamda bir enerji patlaması yaşıyorum ve kurs olduğu gece iki yada üçten önce uyuyamıyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Pozitif enerji yüklü oluyorum. Çevremdekiler de bendeki pozitif enerjiyi fark ediyor ve beni bu konuda destekliyorlar.

NİLGÜN YİĞİT

İlk dönmeden beri bu kurstayım. Artık sabahları huzursuz uyanmıyorum. Müşterilerime karşı tahammül sınırım arttı. Daha sakinim ve sabırlıyım kursa. Eşimle beraber katılıyoruz.

BÜLENT YİĞİT

Pazartesi akşamları, bizim için güzel bir gün haline geldi. Pazartesi günlerini özlemle bekliyorum. İş hayatımda öfke ve nefes kontrolü hakkında oldukça etkisi oldu.

BELGİN ÇATAK

İki dönemdir buradayım. Özgüven, kişisel gelişim doğru nefes alma yollarını öğreniyoruz. Çok güzel dostluklar kattı bize. Kendi eksikliklerimizi görüp birbirimize yardımcı oluyoruz.

ARZU TURAN

İkinci dönem başladım. Kendimizi değerlendirme fırsatı bulduk. Konuşmamda değişiklikler oldu.

ADİL KURALI

İlk başta diksiyon eğitimi için gelmiştim. Bize bir hayat felsefesi verebileceğini tahmin etmemiştim. Buradaki kişiler ve hocamızın katkıları ile hatalarımız öğrenme fırsatı olduk. İnsanlara karşı davranışlarımızı ve onların bize karşı tavırlarının anlamının farkına vardık. İş hayatında tepkilerimizi kontrol edebilmesini öğrendik.

SEVDA ŞAHİN

Diksiyon Fonetikten önce, mesleki kariyerimde çok başarılı ve cesur bir kişilik olmama rağmen birtakım sorunlarımın olduğunu fark ettim. Topluluk önünde ve TV programların da sesi titreyen, nefes ayarlamasını tam olarak yapamayan, bürokrasi karşısında hal ve hareketlerini tam olarak ayarlayamayan, negatif düşünce gücü ağır olan yapımdı. Kursla beraber şunları öğrendim; Diksiyon ve Fonetik gibi görünse de tam bir “Hayat Dersi”.

Nefesle heyecan ve sinir sistemini kontrol etmeyi özellikle toplum karşısına çıkarken ve TV programlarında nefes ve beden dilimi daha bilinçli kullanıyorum. Özellikle müzik eşliğinde,  öfke yönetimi ve göz teması çalışmaları çok yararlı. Yazı dili ve konuşma dili arasındaki farklar ve çalışmalara “NLP” ve “ Kuantum” eklenince “nefis bir yemek” çıkıyor ortaya.

Bu eğitimi beş kurda tamamladım. Görgü kuralları ve beden dili çalışması da birbirini tamamlayan kişisel eğitim paket programıdır. Yaşamı yakalarken kendi hayatımızı ıskalıyoruz. Günlük hayatımızı etkilemede nefes tekniği ile stresten arınıyor stressiz başarıyı yakalıyoruz. Hakan Bozkurt hocanın “Hayatın Provası Yok” gösterisini izledim. Bu gösteriyi herkes ve özellikle şirket çalışanları mutlaka izlemeli. Diksiyon ve Fonetik sonrası işimde, özel hayatımda ve özellikle TV programlarında daha da başarılı ve daha da mutlu bir sonuca ulaştım. Teşekkürler.. Büyük Kulüp. Teşekkürler Hakan Bozkurt …

HAKAN BOZKURT (Kurs Hocası)

Kursumuzda diksiyon ve fonetik olarak derslere başladık. Kişiler artık  kendilerine ayna tutmaya başladı. Biz kişilerin kendine zarar vermeden bunu nasıl yapacağını tartıştık. Öfke yönetimi,  nefes teknikleri, toplumun karşısına çıktığımızda nasıl kendimize hakim ve güvenli konuşabileceğimiz hakkında derslerimiz oldu. Katılımcıların kendi ile yüzleşmesini sağladık. Arkadaşlarımızda sahne korkusu vardı ve biz bu korkularını yenmesini sağladık. İlk defa bir kişisel gelişim tiyatrosu sunumu olacak. Hayatımızda ıskaladığımız şeyleri oyuncular kendince anlatacak. Her şey basitte gizli insanlar hayatı zorlaştırıyor. Neden hayatta insanlar bu kadar mutsuz ve çaresiz, oyunumuzda bu konuyu ele alıyoruz. Gösterimizde bir farkındalık sunumu yapıyoruz. Müzikli bir gösteri yapacağız. Güzel adımlar atacağız.